Jesteś tutaj:

Odblaski - bezpieczne dziecko na drodze.

152
W środę 12 września uczniowie świetlicy uczestniczyli w zajęciach, których celem była poprawa bezpieczeństwa i widoczności najmłodszych uczestników ruchu drogowego..

Na wstępie rozmawialiśmy o zasadach zachowania na drodze. Uczniowie zostali poinformowani, że nawet mały element odblaskowy, umieszczony w widocznym miejscu, może uratować ich życie. Nauczyciel przypomniał również, że istnieje obowiązek noszenia odblasków poza terenem zabudowanym. Następnie uczniowie wysłuchali opowiadania „W drodze do szkoły”. Jego główna bohaterka nie dość dobrze zadbała o swoje bezpieczeństwo. Świetliki zastanawiały się, co powinna była zrobić dziewczynka, aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Podsumowaniem rozważań był krótki „quiz odblaskowy”.
W czasie zajęć był też czas na kolorowanki i zabawę słowną. Młodsze Świetliki kolorowały Stacha Tracha. Starsze rozwiązywały krzyżówkę z hasłem. Wszyscy w nagrodę otrzymali dyplomy.
Na koniec zajęć każde dziecko zostało zaopatrzone w element odblaskowy, który dodatkowo może świecić lub migać czerwonym światłem. Emblematy mają atrakcyjną formę i różne elementy do mocowania. Zachęciliśmy dzieci by uczepiły je do swoich plecaków lub zakładali na rękę za każdym razem, gdy muszą poruszać się wzdłuż drogi lub w jej pobliżu.
Mam nadzieję, że wiedza o bezpiecznym poruszaniu się pieszych po drogach, przekazana w atrakcyjnej formie na zajęciach oraz odblaski poprawią widoczność najmłodszych na drogach oraz pomogą uniknąć zagrożeń.
                                                                                                                                                                                                        Anna Anikiej