Jesteś tutaj:

Sukces w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

105
Konkurs ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.
W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
5 kwietnia 7 uczniów naszej szkoły reprezentujących szkołę oraz jednostki strażackie uczestniczyło w eliminacjach powiatowych. Do konkursu przygotowywali się uczestnicząc w zajęciach w ramach drużyny pożarniczej oraz samodzielnie.
W I etapie rozwiązywali test odpowiadając min.na pytania nt pirometru ,ilości butli z gazem w mieszkaniu, spienienia piany itp .czyli wymagających fachowej wiedzy. Do etapu ustnego ,najlepszej piątki zakwalifikowały się 2 uczestniczki. Ostatecznie Kalina Koczkodon zajęła II miejsce natomiast Martyna Piwowarska 4/5. Wszyscy otrzymali dyplomy ,laureatka zaś sprzęt elektroniczny ufundowany przez Gminę Jabłonna. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w przyszłym roku.