Szkolny banner

Jesteś tutaj:

Zwycięstwo naszej reprezentacji w Konkursie Wiedzy o Książce

260
W dniu 14 czerwca 2019r. odbył się „V Gminny Konkurs Wiedzy o Książce” organizowany przez Ośrodek Kultury w Wieliszewie.
Celem konkursu jest popularyzowanie twórczości literackiej wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie wrażliwości i wyobraźni, umiejętność wykorzystania zdobytej wiedzy literackiej oraz uświadomienie sobie korzyści wynikających z czytania książek.
Tegoroczny konkurs miał formułę Turnieju Szkół. Rywalizowały ze sobą zespoły, w skład których wchodziło trzech uczniów reprezentujących daną szkołę z terenu gminy. Uczestnicy odpowiadali na pięć pytań jury (w którym zasiadały panie bibliotekarki z Bibliotek Publicznych Gminy Wieliszew) oraz wykonywali trzy zadania. Pytania i zadania konkursowe sprawdzały wiedzę z zakresu znajomości książki „Piątka z zakątka” autorka: Krystyna Drzewiecka wśród dzieci z klas I-III, oraz utworu „Mała Księżniczka” autorka: Frances Hodgson Burnett wśród dzieci z klas IV-VI.
Nasze drużyny odniosły ogromny sukces.
Reprezentanci klas I-III w składzie: Natalia Bajer, Jan Macuk i Julia Twardo – Hamar zajęli II miejsce. Reprezentacja klas IV-VI w składzie: Cezary Jagodziński, Maja Puchala i Filip Puchala odniosła zwycięstwo zajmując I miejsce.

Wszystkim uczniom, którzy zgłosili się do eliminacji szkolnych dziękujemy za zaangażowanie i trud, a zwycięzcom na etapie gminnym serdecznie gratulujemy.
Eliza Tomaszewska
Marzena Czerniewicz